Jak wybrać ładowarkę do prac budowlanych?

Data: 07. 10. 2019r. • Autor: WynajemLadowarekTeleskopowych.pl

Wybranie odpowiedniego sprzętu do konkretnych prac ziemnych i budowlanych, ma kolosalne znaczenie nie tylko z punktu widzenia harmonogramu i terminowości kolejnych wykonywanych prac. Takie aspekty jak: bezpieczeństwo pracowników, zasięg pracy czy czas pracy na akumulatorze – to kolejne istotne elementy przekładające się na możliwość niezakłóconej i skutecznej pracy przy konstrukcji albo remoncie.

 

Wynajem urządzeń budowlanych

 

Decydując się na nieco tańszy sprzęt, można więc ostatecznie pożałować, jeśli np. urządzenie będzie awaryjne, albo do jego obsługi oddelegować będzie trzeba dodatkowo o jednego pracownika więcej. Zainwestowanie od początku w nieco lepsze i bardziej nowoczesne ładowarki teleskopowe obrotowe, pozwala na zminimalizowanie kosztów całościowych inwestycji budowlanej i jednoczesne zmniejszenie kosztów tzw. amortyzacji.

Naturalnie nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku wynajmowania takich urządzeń – nie brakuje bowiem składów budowlanych, które chętnie prowadzą wynajem ładowarek teleskopowych z operatorem lub są skłonne wynająć sam sprzęt bez operatora. Każdy z takich składów stara się, aby jego oferta była konkurencyjna, więc na próżno szukać w takich miejscach można starych i niedzisiejszych urządzeń. Domeną takich wypożyczalni sprzętu budowlanego jest dbanie o flotę swoich pojazdów i ciężkich maszyn budowlanych – są one nie tylko odpowiednio serwisowane, ale po kilku latach są także wymieniane na nowe modele.

 

Nie jest to oczywiście rozwiązanie, z którego korzystałyby największe firmy i konsorcja budowlane, ponieważ te przeważnie mają na własnym stanie nie tylko koparki czy spycharki, ale właśnie ładowarki teleskopowe i inny sprzęt do ciężkich prac ziemnych. W przypadku jednak tych nieco mniejszych firm budowlanych czy remontowych oraz rozlicznych podwykonawców, realizujących zlecenia wyłącznie od przypadku do przypadku – taki wynajem ładowarek teleskopowych bez operatora ma często jedynie uzasadniony ekonomicznie sens.

 

Dlatego właściciele mniejszych firm i przedsiębiorstw budowlanych bardzo chętnie współpracują ze swoimi stałymi i sprawdzonymi dostawcami czy leasingodawcami sprzętu budowlanego. W ten sposób za stosunkowo niewielki wkład własny można wejść w posiadanie nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu do zadań specjalnych.

 

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY